Luzha: Qëllimi ynë kryesor, privatizimi i klubit

Luzha: Qëllimi ynë kryesor, privatizimi i klubit

Akil Gjakova ka kaluar në rrethin tjetër, respektivisht të dytin të Doha Masters.

Xhudisti kosovar mposhti konkurrentin nga Taxhikistani, Somon Makhmadbekov, përcjell GazetaBlic.

Në kategorinë deri 73 kilogram, Gjakova e filloi në mënyrën më të mirë të mundshme, duke triumfuar dhe duke mësuar kundërshtarin e dytë.

Bëhet fjalë për rusin Denis Iartcev, me të cilin do të ndeshet gjatë ditës.

Kujtojmë se Kosova dje arkëtoi tri medalje, një të artë dhe dy të bronztat.

Nesër ndërkaq, në tapet do ta shohim edhe Loriana Kukën.

/GazetaBlic/

The post Akil Gjakova mposht xhudistin nga Taxhikistani, Makhmadbekov – kalon në rrethin tjetër të Doha Masters appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *