LAJMI I FUNDIT: KB Peja prezanton përforcimin e ri

LAJMI I FUNDIT: KB Peja prezanton përforcimin e ri

Edi Luzha, i emëruar së fundi administrator i përkohshëm i Vëllaznimit, ka folur rreth synimeve kryesore të epokës së re të klubit dhe kohës sa do të jetë nën menaxhim.

Në një prononcim për “GazetaBlic Sport”, Luzha ka treguar edhe kush do të jetë trajner i gjakovarëve në stinorin vjeshtor.

LEXO EDHE: Luzha: Qëllimi ynë kryesor, privatizimi i klubit

“Trajner do të jetë Haxhi Kurhasku, kurse ditëve të ardhshme do të shohim për transferimet e mundshme, për çka edhe do të njoftoheni me kohë”, ka thënë ndër të tjera Luzha.

Pas stinorit vjeshtor në grupin A të Ligës së Parë, Vëllaznimi ka arkëtuar 14 pikë pas 14 javësh, duke u pozicionuar kështu në zonën e rrezikshme, gjegjësisht në vendin e tetë.

/GazetaBlic/

The post Ky do të jetë trajner i Vëllaznimit në stinorin pranveror appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *