Mposhtet Nora Gjakova, do kërkojë të fitojë medaljen e bronztë

Mposhtet Nora Gjakova, do kërkojë të fitojë medaljen e bronztë

Xhudistja kosovare dhe kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinalen e Mastersit të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit, shkruan “Zeri.info”.

Kelmendi e mposhti më lehtë se që pritej xhudisten, Evelyne Tshcopp në çerekfinale dhe tani është afër të sigurojë të paktën medaljen e bronztë.

Xhudistja pejane fitoi me Ippon ndaj kundërshtares, e cila njëherësh pësoi lëndim.

Në gjysmëfinale, Majlinda do të ketë punë me francezen Amandine Buchard.

The post Majlinda Kelmendi e pandalshme, kualifikohet në gjysmëfinale në Doha appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *