Armend Dallku “godet” me dy transferime, përforcohet Dukagjini

Armend Dallku “godet” me dy transferime, përforcohet Dukagjini

Mbrojtësi anësor i Dritës, Ilir Blakçori ka komentuar shortin e Kupës së Kosovës.

Skuadra e tij, Drita do të luajë ndaj Prishtinës me 10 shkurt në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, në kuadër të 1/8 së finales së Kupës së Kosovës.

Blakçori tha se kjo ndeshje ndaj Prishtinës do të jetë e vështirë, por po punojnë që ta kalojnë raundin.

“Do të jetë një ndeshje mjaft e vështirë, por e mirëseardhur, kemi qenë të përgatitur për cilindo kundërshtar. Ndeshja në “Fadil Vokrri” do të jetë një finale para finales dhe shpresojë shumë që do ta kalojmë”, tha Blakçori për ‘GazetaBlic Sport’.

“Përgatitjet i kemi filluar nga 5 janari, jemi kompletuar i gjithë grupi – pasi që dihet që kemi pas probleme me lëndime në fund të gjysëm-sezonit, shpresojm të përgatitemi sa më mirë dhe mos të ketë lëndime”, vazhdoi ai.

“Në futboll nuk shkon nganjëhere siç e planifikon, por ne premtojmë që do ta japim maksimumin nga ky takim, ne i synojmë të tre trofetë”, përfundoi ai.

/GazetaBlic Sport

The post Blakçori: Do ta japim maksimumin ndaj Prishtinës, Drita i synon tre trofetë appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *