Alba Morina: Kam filluar angazhimin tim në FFK, ndihem e lumtur që ma vlerësuan punën

Alba Morina: Kam filluar angazhimin tim në FFK, ndihem e lumtur që ma vlerësuan punën

Dardana është përforcuar me futbollistin e njohur, Gëzim Rusin.

Lajmin për afrimin e mesfushorit e ka bërë të ditur vetë skuadra e Dardanës përmes rrjetit social “Facebook”. Teksa ka theksuar se Rusi i bashkohet klubit te Dardanës për të hyrë në Superligën e Kosovës.

“Ish lojtari i Gjilanit, Trepcës 89 dhe së fundmi i Arbëris i bashkohet klubit tonë të zemrës në betejën drejt superligës së Kosovës.

Një fillim i mbarë i vitit 2021 i cili do të kurorëzohet me inkuadrimin e skuadrës tonë në Superligën e Kosovës.

Kjo nuk është e tëra në ditët në vijim do të kete edhe prurje kualitative të tjera për të vetmin qëllim DARDANA në Superligën e KOSOVËS”, thuet në postimin e Dardanës

Rusi me parë ka luajtur për Gjilanin, Ferizajin, Trepçën ’89 dhe sëfundmi Arbërinë.

The post U largua nga Arbëria, kjo është skuadra e re e Gëzim Rusit appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *