Toni Kroos kundër shokëve të tij: Fusha nuk është justifikim!

Toni Kroos kundër shokëve të tij: Fusha nuk është justifikim!

Zinedine Zidane mendoi se ndeshja e Real Madrid kundër Osasuna nuk duhet të ishte luajtur dhe tani portieri Thibaut Courtoi kritikoi LaLiga për detyrimin që ndeshja të luhet.

Stuhia Filomena ka shkaktuar kaos në të gjithë Spanjën, me ndeshjen e Atletico Madrid me Athletic Club të ndërprerë, ndërsa vetë Real Madrid kaloi mbi katër orë në një aeroplan të Premten pasi një pistë e ngrirë vonoi fluturimin e tyre për në Pamplona.

“Unë dua të falënderoj njerëzit e Osasuna që kanë fushë si kjo,” i tha Courtois Movistar, përcjell GazetaBlic.

“Por është për të ardhur keq ajo që LaLiga na ka bërë. Ne e dimë se cilat ishin kushtet, dhe natyrisht ne ishim në gjendje të luanim, por duke u ngritur me pistën e ngrirë dhe tani nuk mund të shkojmë në shtëpi. Ne jemi njerëz”.

“Ne kemi bërë atë që u pyet, sikur të mos vinim [në Pamplona] ata do të kishin tre pikë nga ne. Por unë nuk mendoj se është e sigurt, ne nuk jemi kukulla që gjithmonë duhet të luajmë.

“Ne bëmë përpjekjen sot, por duhet të mendojmë për këto udhëtime dhe logjistikën e nevojshme për t’u kthyer në shtëpi.”

The post Courtois: Është për të ardhur keq ajo se çfarë na bëri La Liga appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *