Milani harron disfatën ndaj Juventusit, triumfon ndaj Torinos dhe thellon diferencën ndaj Interit në tabelë

Milani harron disfatën ndaj Juventusit, triumfon ndaj Torinos dhe thellon diferencën ndaj Interit në tabelë

Ka përfunduar ndeshja, Milan – Torino.

Rossonerët kanë triumfuar me rezultat 2 me 0, shkruan GazetaBlic.

Leao dhe Kessi nga penalltia shënuan gola që i dha një fitore shumë të rëndësishme skuadrës së Piolit.

Një lajm i keq për Milanin nga ky takim erdhi në minutën e 52′ kur Sandro Tonali u lëndua dhe u dërgua jashtë fushës me barrelë.

Janë publikuar notat e lojtarëve atje ku Brahim Diaz është vlerësuar si futbollisti me notën më të mirë 7.8.

The post Milan – Torino, notat e lojtarëve – Ky është futbollisti me notën më të mirë appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *