Liria nuk ndalet në merkato, transferon edhe tre lojtarë të huaj

Liria nuk ndalet në merkato, transferon edhe tre lojtarë të huaj

Pas barazimit të Interit dhe Romës, Juventusi sot luan ndaj Sassuolos, ku shpreson fitoren dhe ngritjen në renditjen tabelare.

Juventus dhe Sassuolo takohen sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të javës së 16’të të Serie A, përcjell GazetaBlic Sport.

Alex Sandro, Juan Cuadrado dhe Matthijs de Ligt janë mungesat e mëdha të Juventusit në këtë duel.

Ja formacionet zyrtare:

Juventus: Szczesny; Danilo, Demiral, Bonucci, Frabotta, McKennie, Arthur, Bentancur, Chiesa, Dybala, Ronaldo.

Sassuolo: Consigli; Muldur, Chiriches, Ferrari, Kyriakopoulos; Obiang, Locatelli; Defrel, Djuricic, Traore; Caputo

/GazetaBlic Sport

The post Juventus – Sassuolo, formacionet zyrtare appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *