Derbi i “çmendur”, realizohet goli i katërt në takimin Ajax – PSV

Derbi i “çmendur”, realizohet goli i katërt në takimin Ajax – PSV

Trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso thotë se i vjen keq për paraqitjen e Amir Rrahmanit në ndeshjen e sotme.

Amir Rrahmani ishte figura e zezë për skuadrën e Gennaro Gattusos në një mënyrë, pasi që në saje të një gabimi të tij Udinese e gjeti golin e barazimit. Ai u zëvendësua menjëherë pas përfundimit të pjesës së parë, megjithatë skuadra e tij arriti të fitoj në fund me golin e Bakayokos në fund, përcjell GazetaBlic Sport.

Pas ndeshjes, Gattuso foli për Rrahmanin, ku zbuloi se do t’i japë shansin në të ardhmen e afërt.

“Më vjen keq për Amir Rrahmanin, ai është një profesionist i shkëlqyeshëm, por ai po luftonte sot dhe unë duhej të merrja vendime. Ai do të marrë shansin e tij përsëri. Unë mendoj se duhet të heqim dorë nga rrëmujat në mediat sociale në ditët e sotme, sepse Napoli, Roma dhe Lazio janë vende të ngjashme, në atë që ne jemi vazhdimisht të rrethuar nga thashetheme, thashetheme, diskutime, shumë flitet dhe ne duhet të injorojmë ajo”, tha Gattuso.

/GazetaBlic Sport

The post Rrahmani bëri gabim trashanik, kjo është deklarata e Gattusos për kosovarin appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *