Vllaznia skuadra që po shndërrit – Hoxhaj, Krymi dhe Imeri flasin për ëndrrën e madhe të titullit kampion

Vllaznia skuadra që po shndërrit – Hoxhaj, Krymi dhe Imeri flasin për ëndrrën e madhe të titullit kampion

Vlera e futbollistëve padyshim se po pëson rritje vazhdimisht.

Madje, çmimet e disa nga qendërmbrojtësve, ka kaluar 100-milionëshin, përcjell GazetaBlic.

Agjencia e njohur e futbollit, “CIES Football” që merret me vlerat në treg të lojtarëve, së fundi ka bërë një listë interesante të qendërmbrojtësve.

Ajo ka llogaritur ata dhjetë më të shtrenjtit. Siç edhe mund të shihni në tabelën e mëposhtme, respektivisht në vendin e parë gjendet anëtari i Manchester Cityt, Ruben Dias.

Portugezi vlerësohet se kushton afro 126.8 milionë euro. Pas tij vjen holandezi i Juventusit, Matthijs De Ligt. “Tulipani, sipas “CIES” kushton 104.1 milionë euro. Top 3shen e përmbyll mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk, vlera e të cilit thuhet të jetë afro 83 milionë euro.

/GazetaBlic/

The post Këta janë 10 qendërmbrojtësit më të shtrenjtë në botë appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *