Mot i ftohtë në fundjavë, janar 2021

Mot i ftohtë në fundjavë, janar 2021

Moti në fundjavë pritet të jetë i ftohtë, me vranësira dhe reshje të përziera dimërore si borë, shi dhe shi i akullt.

Reshjet priten të jenë vende-vende më intensive dhe me mundësi të përmbytjeve të reja shkruan PrishtinaWeather, transmeton GazetaShneta.

“9.01 – Më ftohtë, kryesisht vranët.  Në mbrëmje sërish fillojnë të reshura bore e që vonë gjatë natës mund të përzien edhe me shi ose shi të akullt.

10.01 – Ftohtë, kryesisht vranët dhe me shi.  Herë herë me reshje më intensive shiu të përziera edhe me borë, vende-vende edhe shi i akullt.  Vende-vende reshjet mund të jenë më intensive.”, thuhet në njoftim.

Temperaturat minimale të ajrit priten të lëvizin nga -2C deri në 0C, kurse ato maksimale ndërmjet 1C dhe 3C./GazetaShneta/

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *