Formacionet zyrtare: Bayer Leverkusen – Werder Bremen

Formacionet zyrtare: Bayer Leverkusen – Werder Bremen

Kylian Mbappe ka filluar negociatat për rinovim.

Këtë e ka konfirmuar gazetari i mirënjohur italian, Fabrizio Romano, i cili përmes një shkrimi në rrjetin social “Twitter”, ka thënë se klubi tashmë ka filluar bisedimet me lojtarin, e që kuptohet se synin që t’i përfundojë me sukses, përcjell GazetaBlic.

Ai thotë se PSG e ka më të lehtë këtë, pasi gëzon buxhet të qëndrueshëm, porse gjithçka do të varet nga futbollisti.

“Kur një klub ka shumë para, kjo e bën edhe më të lehtë punën e negociatave. Por, gjithçka mbetet në dorë të lojtarit në fund”, thotë ai.

Kujtojmë, 22 vjeçari është një nga lojtarët më të kërkuar në botë, dhe në rast se nuk e vazhdon kontratën që i skadon në verën e vitit 2022, atëherë skuadrat e mëdha me siguri se do të hidhen në sulm.

/GazetaBlic/

The post Fabrizio Romano: Mbappe fillon negociatat për rinovim appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *