121 vjet, Lazio

121 vjet, Lazio

Moti i keq që ka kapluar Spanjën dhe jo vetëm duket të jetë faktor kyç që ndeshjet e futbollit të mos zhvillohen.

Siç ka konfirmuar LA Liga, dy ndeshje të parapara për këtë fundjavë, janë shtyer për një ditë më vonë, shkaku i kushteve atmosferike, përcjell GazetaBlic.

Liga, përmes një komunikate zyrtare, ka thënë se duke marrë parasysh faktin se kushtet e pafavorshme të motit janë evidentet, komiteti i garave ka vendosur që ndeshjet Mirandes – Vallecano dhe Alcorcon – Albacete janë shtyer për të paktën të dielën.

“Për shkak të kushteve të pafavorshme të motit, dhe siç kërkohet nga LaLiga, komiteti i garës ka shtyrë ndeshjet e planifikuara Mirandes – Rayo dhe Alcorcon – Albacete deri të dielën 10 janar”, thuhet ndër të tjera në komunikatë.

/GazetaBlic/

The post ZYRTARE: Konfirmon LA Liga, shtyhen dy ndeshje appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *