Papu Gomez refuzon dy oferta nga klubet italiane

Papu Gomez refuzon dy oferta nga klubet italiane

Tirana ia doli të zhbllokojë merkaton.

Klubi bardheblu bëri me dije nëpërmjet njoftimit zyrtar se pas disa orësh bisedime me FIFA-n, kampionët e Shqipërisë kanë mundësinë të regjistrojnë lojtarë të rinj për sezonin në vazhdimësi.

Tashmë lehtësisht mund të regjistrohet edhe sulmuesi i kontraktuar i Kombëtares së Shqipërisë, Taulant Seferi, përcjell GazetaBlic.

Njoftimi i Tiranës

KF Tirana njofton se ka zgjidhur përfundimisht cështjen e bllokimit të merkatos. Pas orësh të gjata komunikimi me zyrtarë të FIFA-s bëjmë me dije se ditën e sotme është hapur sërish mundësia e transferimit të lojtarëve. Nga sot do të vijojmë të kryejmë të gjitha procedurat e nevojshme për zyrtarizimin e emrave te rinj që do të afrohen në klub dhe do të mbajnë veshur fanellën në vazhdimësi të sezonit.

The post LAJMI I FUNDIT: Lajme të mira për Tiranën, këto janë zhvillimet e fundit për merkaton appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *