ZYRTARE: Shtyhet ndeshja e FA Cup, shkak rastet e shumta të COVID-19

ZYRTARE: Shtyhet ndeshja e FA Cup, shkak rastet e shumta të COVID-19

David Wood i cili luajti me ekipin e basketbollit FC Barcelona në  sezonin 89-90 ishte një nga shumë protestues pro-Donald Trump në Washington të Mërkurën.

Të mërkurën me 6 janar, një grup simpatizantësh pro-Trump marshuan nga Shtëpia e Bardhë drejt Capitol Hill dhe prishën një sesion të Kongresit të mbajtur për fitoren elektorale të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, përcjell GazetaBlic Sport.

Një nga mbështetësit e shumtë të Donald Trump ishte David Wood, një ish-basketbollist profesionist i cili në kohën e tij në Ligën ACB të Spanjës luajti për pesë skuadra të ndryshme.

56-vjeçari Wood është një admirues i vetë-rrëfyer i Donald Trump dhe postoi një seri fotografish jashtë Capitol Hill.

The post Ish lojtari i Barcelonës i përfshirë në protestën e madhe në SHBA appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *