Shumë skuadra të interesuara për të, Depay zbulon të ardhmen e tij

Shumë skuadra të interesuara për të, Depay zbulon të ardhmen e tij

Janë zhvilluar në orët e para të mëngjesit të sotëm, githmonë sipas kohës tonë lokale, 11 ndeshje në kuadër të xhirove respektive në edicionin e rregullt në NBA.

Padyshim se vëmendja kryesore ishte në “Chase Center” të San Franciscos, aty ku u ndeshën Golden State Warriors dhe Los Angeles Clippers, përcjell GazetaBlic.

Këta të fundit, vetëm pak pas humbjes nga San Antonio Spurs, u rikthyen te fitorja, duke triumfuar me shtatë pikë dallim, 101 – 108.

Më të dalluarit e takimit ishin Leonard Kawhi me 21 pikë, 4 kërcime e po aq asistime, dhe Paul George, që shtoi dyshifror të dyfishtë, 21 pikë, 12 kërcime e 2 asistime.

Në anën tjetër, takimi më interesant u zhvillua në “American Airlines Arena”, aty ku Miami humbi për vetëm dy pikë nga Boston Celtics, 103 – 105.

Performanca e mirë e Butler ishte e pamjaftueshme për vendasit që ta gjejnë rrugën e fitores së katërt këtë edicion, ndërsa një nga dy skuadrat më të trofeshme në NBA, falë paraqitjes fenomenale të Jayson Tatum e të Brown, regjistroi triumfin e gjashtë në 2020/2021.

/GazetaBlic/

The post Miami mposhtet nga Bostoni, Clippers triumfon në derbin ndaj GSW appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *