Leci flet për rikuperimin e tij: Pas dy javësh filloj vrapimin, karakteri i një sportisti vërehet tek këto lendime

Leci flet për rikuperimin e tij: Pas dy javësh filloj vrapimin, karakteri i një sportisti vërehet tek këto lendime

Pas takimeve të ditës së djeshme, sot janë dy të fundit në kuadër të xhiros së 13 të elitës kosovare të basketbollit.

Vëmendja do të jetë në “Sezai Surroi”, aty ku Bashkimi dhe Ponte do të përballen në derbin lokal dhe një nga ndeshjet më interesante të javës, përcjell GazetaBlic.

Por, hiç më pak nuk do të jetë as në Mitrovicë. Trepça e superpërforcuar, do të jetë nikoqire e Rahovecit, kryesues.

Mysafirët llogariten favoritë, por që nuk pritet ta kenë të lehtë përballë minatorëve.

Të dyja sfidat ia nisin nga ora 15:00, ndërsa ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

15:00 TREPÇA – RAHOVECI

15:00 BASHKIMI – PONTE

/GazetaBlic/

The post Trepça nikoqire e Rahovecit, Bashkimi përballë Pontes në derbin lokal appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *