Kandidati për president te Barcelona: Messi do të largohet, nuk jam optimist për një mundësi ndryshe

Kandidati për president te Barcelona: Messi do të largohet, nuk jam optimist për një mundësi ndryshe

Ballkani i ka filluar stërvitjet për stinorin pranveror.

Të drejtuarit e Bledi Shkëmbit e kanë përfunduar stinorin vjeshtor në vendin e dytë me 3 pikë më pak se Drita që është në vendin e parë, shkruan GazetaBlic.

Skuadra nga Theranda synon që në pranverë të ketë rezultate pozitive dhe natyrisht të luftojë për titullin kampion deri në fund.

Në një intervistë për GazetaBlic Sport kapiteni i kësaj skuadre, Visar Berisha u prononcua në lidhje me atmosferën që po mbretëron tek skuadra.

Po kemi filluar stërvitjet që katër ditë dhe janë duke shkuar shum mirë, faza përgatitore është e vështirë për të gjithë futbollistët . Jemi të gjithë të kompletuar si ekip, ne e dijmë që na pret një kampionat shumë i nxehtë për atë edhe jemi duke u përgatitur maksimalisht . Nuk jemi edhe larg kreut, ka edhe shumë ndeshje, besojmë në ekipin dhe është një frymë e re me ardhjen e trajnerit të ri” deklaroi Berisha.

Tashmë me ndryshimin e trajnerit pritet të ketë edhe ndryshime në formacionin dhe sistemin e lojës, atje ku Shkëmbi synon që të bëjë më të mirën.
/GazetaBlic/

The post Visar Berisha: Një frymë e re tek Ballkani me ardhjen e Shkëmbit, po përgatitemi maksimalisht appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *