Juventus thyen Milanin në “San Siro”, prishet seria e gjatë pa humbje për Rossonerët

Juventus thyen Milanin në “San Siro”, prishet seria e gjatë pa humbje për Rossonerët

Leonardo Bonucci këmbëngul se Juventus e kontrolloi ndeshjen nga minuta e parë ndaj Milanit.

Bianconerët i dhanë fund një serie të pamposhtur në Serie A që shtrihej nga marsi 2020.

“Ne erdhëm këtu të vetëdijshëm se ishte një lojë shumë, shumë e rëndësishme, veçanërisht pas rezultateve të kësaj pasdite,” tha kapiteni për Sky Sport Italia, përcjell GazetaBlic.

“Ne krijuam një marrëveshje të madhe dhe vetëm pranuam pas gabimeve tona. Ne e dinim që Milani mund të na dëmtojë me kundërsulmet e tyre, por ne ishim solid dhe punonim si ekip. Kjo është fryma për të cilën kemi nevojë të shkojmë përpara ”.

Alex Sandro dhe Juan Cuadrado u diagnostikuan me COVID-19 gjatë 48 orëve të fundit, kështu që skuadra e Juventusit nuk udhëtoi në Milano deri këtë mëngjes pas shtupave të pastra.

“Ne e dinim se do të luanim, kështu që ishim të përqendruar në objektiv. Ne e marrim atë një lojë në një kohë, duke shënuar fitore pas fitoreje. Kjo dëshmon se ekipi është ende i uritur, ”vazhdoi Bonucci.

“Objektivi ynë është tani të mposhtim Sassuolo, kjo është e gjitha. Ne duhet të marrim fitore për t’u bërë më të besueshëm dhe madje më shumë një ekip” përfundoi Bonucci.

/GazetaBlic/

The post Leonardo Bonucci: E kontrolluam ndeshjen ndaj Milanit nga minuta e parë appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *