I riu shqiptar humb jetën me mikun e tij italian në aksident

I riu shqiptar humb jetën me mikun e tij italian në aksident

Një aksident tragjik i mori jetën një të riu shqiptar dhe shokut të tij italian, në vendin fqinj.

Erik Vuka quhet shqiptari që humbi jetën në aksidentin tragjik në Montorio Romano.

Vuka ka lindur në Shqipëri, por jetonte prej vitesh në shtetin italian, Bashkë me Vukën, humbi jetën edhe shoku i tij italian, Dante Cappai, 23 vjeç.

Mësohet se Vuka ngiste makinën dhe u përplas me bordurën e varrezave pranë Montorio Romanos. Edhe pse Vuka u transportua me urgjencë në spital, ai ndërroi jetë. Arsyet se përse ndodhi ky aksident nuk dihen akoma.

 


Top Channel

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *