E konfirmuar: Këto janë dy largimet e fundit nga A&N

E konfirmuar: Këto janë dy largimet e fundit nga A&N

E ardhmja e Lionel Messit vazhdon të duket e pasigurt, me kontratën e tij që skadon në verë, dhe para-kandidati presidencial Agusti Benedito ka bërë pak për të lehtësuar shqetësimet e tifozëve të Barcelonës.

I pyetur për të ardhmen e kapitenit të klubit, Benedito ishte i sinqertë në marrjen e situatës.

“Mbajtja e Messit do të ishte lajmi më i mirë për klubin, por unë nuk jam shumë optimist,” tha ai në një intervistë për ESPN, përcjell GazetaBlic.

“Do të më pëlqente nëse në intervistën e tij javën tjetër ai do të kishte thënë që dëshira e tij ishte të qëndronte në klub, por ai nuk e bëri, dhe tani duhet të presim dhe të shohim.

“E vërteta është që unë jam pesimist. Duhet të keni parasysh se në gusht ai tha se donte të shkonte pas 20 vjetësh dhe ai nuk ka thënë atë që dëshiron të bëjë.

“Rezultati më i mundshëm që mund të shoh është se ai na lë përgjysmë të vitit.

“Duke pasur parasysh situatën në klub, unë mendoj se është e rëndësishme që ai të qëndrojë në Barcelona, ​​ai e kupton se si do të jenë dy vitet e ardhshme përpara nesh.

“Ai është këtu për 20 vjet, ai është një tifoz i Barcelonës dhe mendoj se ai është i ndjeshëm ndaj situatës.”

Benedito është vetëm një nga kandidatët që bëjnë fushatën e tyre për të marrë drejtimin e klubit në zgjedhjet që pritet të shohin një president të ri deri në mars të këtij viti.

/GazetaBlic/

The post Kandidati për president te Barcelona: Messi do të largohet, nuk jam optimist për një mundësi ndryshe appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *