Tre raste të reja me koronavirus te Manchester City

Tre raste të reja me koronavirus te Manchester City

Derbi lokal i qytetit të Manchesterit kësaj radhe vjen në kuadër të gjysmëfinales së “Carabao Cup”.

Tottenhami mbrëmë e siguroi finalen e madhe të 25 Prillit, kurse tani u mbetet dy skuadrave rivale të konkurrojnë me njëra-tjetrën për një vend në finale, përcjell GazetaBlic.

LEXO EDHE: Tottenhami në finale të “Carabao Cup”, atje ndeshet me fituesin e derbit lokal, Man Utd – Man City

Takimi mes United dhe Cityt fillon nga ora 20:45, ndërsa tashmë janë mësuar edhe formacionet e mundshme të të dyja palëve.

Më poshtë emrat e futbollistëve që pritet ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

Manchester United (4-3-1-2): Henderson; Shaw, Maguire, Bailly, Wan-Bissaka; Fred, Pogba, McTominay; Fernandes; Rashford, Martial.

Manchester City (4-3-3): Steffen; Zichenko, Stones, Dias, Cancelo; Foden, Rodri, Gundongan; Sterling, Mahrez, De Bruyne.

/GazetaBlic/

The post Formacionet e mundshme: Manchester United – Manchester City appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *