Leonardo Bonucci: E kontrolluam ndeshjen ndaj Milanit nga minuta e parë

Leonardo Bonucci: E kontrolluam ndeshjen ndaj Milanit nga minuta e parë

Ka përfunduar gjysmëfinalja e sontme në derbin lokal të qytetit të Manchesterit.

Rezultati përfundimtar ishte 0 me 2 në të mirë të skuadrës së Pep Guardiolas , shkruan GazetaBlic.

Ishte një pjesë e parë shumë e rivalizuar, ku madje vetëm në minutat e para u anuluan dy gola për pozicione jashtë loje.

Megjithatë, portat mbeten të paprekura dhe të dy skuadrat ruajtën shpresat e tyre për një fitore të mundshme.

Mirëpo, në pjesën e dytë një gol i Stones në minutën e 50′ si dhe një tjetër i Fernamdihos në fund të ndeshjes i dha fitoren “qytetarëve”.

Tashmë Manchester City përballet në finale me Tottenham.

/GazetaBlic/

The post Manchesteri është i Pep Guardiolas dhe skuadrës së tij, sigurojnë finalen ndaj Tottenham appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *