Italia mori 100,000 doza më pak të vaksinës Pfizer/BioNTech sesa pritej

Italia mori 100,000 doza më pak të vaksinës Pfizer/BioNTech sesa pritej

Sipas marrëveshjes mes BE dhe kompanisë së vaksinës Pfizer/BioNTech, Italia duhet të marrë çdo javë 470,000 vaksina anti covid.

Mirëpo, diçka e tillë nuk ndodhi pasi Italia mori 100,000 doza më pak të vaksinës Pfizer/BioNTech sesa pritej këtë javë shkruan CNN, transmeton GazetaShneta.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në Itali, deri më tani janë administruar 250,000 doza, pothuajse 54.1% e dozave që ka marrë këtë javë./GazetaShneta/

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *