Gabim i madh në mbrojtjen e Bilbaos, Barcelona barazon rezultatin

Gabim i madh në mbrojtjen e Bilbaos, Barcelona barazon rezultatin

Surprizon Atletico Madrid.

Kryesuesit e La Ligas u eliminuan nga ruandi i 1/32 të Kupës së Mbretit pasi u mposhtën 1-0 në transfertën ndaj Cornellas së kategorisë së 3-të.

Një gol i shpejtë i Jimenez pas 7 minutash lojë, fundosi skuadrën e Simeones që edhe pse kishte hedhur formacionin më të mirë të mundshëm në fushë, me Luis Suarez dhe Koke që ishin mungesat e vetme të mëdha, Atletico Madrid nuk arriti të reagonte duke u eliminuar nga Kupa.

Los Colchoneros e mbyllën ndeshjen edhe me një lojtar më pak pasi Ricard Sanchez u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 63-të. Atletico iu shtua kështu skuadrave të tjera të La Ligas të eliminuara dje, si Celta Vigo apo Getafe. Avancuan ndërkohë në raundin tjetër Granada, Real Betis, Levante e Elche.

The post Skuadra e Ligës së Tretë e eliminon Atletico Madridin nga Kupa e Mbretit appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *