Bukë me hudhër përgatitet për 2 minuta

Bukë me hudhër përgatitet për 2 minuta

Jepini një shije tjetër bukës me këtë recetë. Shihni videon:

Perberesit:

100 g gjalpë

3 thelpinj hudhër

1 tufë majdanoz

Djathë mocarela

Kripë Piper

1 bagetë

Presim imët hudhrat dhe majdanozin, i shtojmë te gjalpi i butë, rregullojmë shijen me kripë dhe piper . Bagetën e presim për së gjati, e lyejmë me gjalpin dhe shtojmë djathin e grirë imët dhe i pjekim në furrë të parangrohur më parë me 180 gradë për 10 minuta.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *