Athletic Bilbao – Barcelona, formacionet zyrtare

Athletic Bilbao – Barcelona, formacionet zyrtare

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjn Barcelona – Aletic Bilbao.

Barcelona dhe Athletic Bilbao do të luajnë ndeshjen të cilën nuk kanë mundur ta zhvillojnë në javën e dytë në La Liga.

Barcelona po mundohet që të ngritet akoma më shumë në tabelë dhe me një fitore eventuale do të ngritej në vendin e 3-të.

Formacionet kryesore të të dyja klubeve janë të paraqitura më poshtë:

Barcelona: Ter Stegen, Dest, Araujo, Lenglet, Alba, Sergio, Pedri, De Jong, Griezmann, Messi, Dembele.

Athletic Bilbao: Simon, Capa, Nunez, Martinez, Yuri, Munian, Vesga, Vencedor, De Marcos, Ëilliams, Raul Garcia.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *