Milik refuzon transferimin, e ardhmja e tij është e pasigurt

Milik refuzon transferimin, e ardhmja e tij është e pasigurt

Raportime të shumta nga Italia bëjnë të ditur se Napoli ka refuzuar ofertat e Atletico Madrid dhe Olympique Marseille për sulmuesin Arkadiusz Milik.

Milik do t’i përfundojë kontrata më 30 qershor në verë dhe më pas do të jetë një agjent i lirë. Klubi i Napolit dëshiron që të fitojë para nga polaku dhe të mos e lejojë të largohet atë me parametra zero.

Sipas Calciomercato.it, RMC Sport dhe gazetës spanjolle AS, Napoli informoi agjentin e Milikut se ofertat e dërguara drejt klubit, u refuzuan pasi që konsiderohen shumë të ulëta.

Atleti ishin të gatshëm për të ofruar vetëm 6-7 milion € për përfaqësuesin polak, ndërsa Marseille gjithashtu nuk do të përmbushnin çmimin e kërkuar prej 15 milion €.

I vetmi klub i gatshëm për të ofruar atë shumë të parave është Fiorentina, por Milik nuk ka ndërmend të bashkohet me një skuadër në pjesën e poshtme të tabelës së Serie A.

Milik është lënë jashtë skuadrës gjatë gjithë sezonit pasi refuzoi të nënshkruajë një kontratë të re ose të pranojë një transferim.

BURIMI I LAJMIT
2021-01-05 18:40:55
Bota Sot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *