BioNTech paralajmëron kundër shtyrjes së dozës së dytë të vaksinës

BioNTech paralajmëron kundër shtyrjes së dozës së dytë të vaksinës

Një bombolë e gazit ka shpërthyer në një qendër tregatre në Ferizajt, duke bërë që të lëndohen 31 persona.

Zëdhënësi i policisë në rajonin e Ferizajt, Emin Beqiri, konfirmoi për lajmi.net se shtatë prej të lënduarve janë në gjendje të rëndë.

Të lënduarit janë dërguar në QKUK, ndërsa në mesin e tyre janë edhe dy fëmijë.

Pas gjithë kësaj, ka reaguar këngëtari Labinot Tahiri, i cili lutet që qytetarët të shpëtojnë dhe të mos ketë viktima.

“Të dashur qytetarë, sot ka ndodhur një shpêrthim në njërin restaurant në Ferizaj!

Lutuni për shpêtimin e atyre qytetarëve të lënduar dhe stafin e këtij restaurani??
Zoti ju ndihmoftë edhe mjekëve dhe policëve që po e bejnë punên e tyre..!
Dhashtë Zoti mos të ketë viktima!!!
Zot sjell mirësi??“, janë fjalët e Labit.

The post Reagon Labionit Tahiri ndaj shpërthimit në Ferizaj appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *