Zbulohet data e publikimit të iPhone 12 – Ora Info

Zbulohet data e publikimit të iPhone 12 – Ora Info

Apple rastësisht konfirmon datën e zbulimit të iPhone 12.

Apple pritet të lëshojë iPhone 12 këtë vjeshtë.

Ky vit ka qenë pak më interesant, me pandeminë që shtyn datat nëpër industri dhe me efektin e saj të pashmangshëm në prodhim, transmeton Telegrafi.

Kjo ka hedhur një hije dyshimi se kur do të zhvillohet ngjarja e ardhshme nga Apple, por pas thashethemeve për vonesa – duket se aktualisht ngjarja e zbulimit të iPhone 12 do të zhvillohet më 10 shtator.

Vetëm disa javë më parë, zyrtari kryesor financiar i Apple, Luca Maestri u tha investitorëve:

“Vitin e kaluar filluam të shisnim iPhone të rinj në fund të shtatorit, këtë vit presim që furnizimi të jetë në dispozicion disa javë më vonë”.

Përfaqësuesi i Twitter Jon Prosser tha se iPhone 12 dhe iPhone 12 Max do të dalë në tetor ndërsa modelet Pro nuk do të arrijnë deri në nëntor.

Apple nuk ka bërë asnjë koment mbi ngjarjen e zbuluar deri më tani, por duket se një rrëshqitje sapo ka konfirmuar që iPhone 12 do të zbulohet në botë në 10 shtator – në të njëjtën datë kur iPhone 11 bëri debutimin e saj në vitin 2019.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *