Vendi i katërt nuk mjafton, skuadra kosovare ndahet me trajnerin

Afrim Jashari nuk është më trajner i Vjosës.

Jashari pati suksese të kënaçshme me skuadrën nga Shtimja, por duket që ato nuk mjaftojnë pasi në këtë qytet e duan me ngulm kalimin në Ligën e Parë.

Në stinorin vjeshtor, Jashari dhe skuadra e tij arritën suksese të kënaqshme duke u renditur në pozitën e katërt me 32 pikë, tetë më pak se vendi i parë dhe vetëm katër më pak se vendi i dytë që dërgon në Ligën e Parë.

Mirëpo, trajneri dhe klubi nuk vazhduan bashkëpunimin duke ndarë kështu rrugët pas sezonit vjeshtor.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *