Rama kërkoi seancë të jashtëzakonshme, Kuvendi mblidhet sot, pritet votimi i dy ministrave të rinj

Rama kërkoi seancë të jashtëzakonshme, Kuvendi mblidhet sot, pritet votimi i dy ministrave të rinj

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme gjatë ditës së sotme, për të votuar dekretet e presidentit Meta për ndryshimet në qeveri, që i hapin rrugën dhe nisjes së tyre nga puna. Ishte kryeministri Edi Rama ai që i nisi një letër kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, për mbledhjen e Kuvendit …

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *