Në qendër të kritikave prej kohësh, Tare përfundon me sukses një çështje të madhe te Lazio

Në qendër të kritikave prej kohësh, Tare përfundon me sukses një çështje të madhe te Lazio

Pippo Inzaghi e cilësoi Gigio Donnarumma ‘portieri më i mirë në Evropë’.

Kjo ishte një lojë e veçantë për trajnerin, i cili kaloi shumicën e karrierës së tij duke luajtur me Rossonerët dhe gjithashtu filloi në menaxhim në San Siro.

Ai kishte pak për të festuar këtë mbrëmje, pasi pavarësisht se ishte kundër 10 futbollistëve u mundën 2-0.

“Nëse mund të lëmë një humbje kundër drejtuesve dhe ta bëjmë atë me keqardhje, kjo tregon se sa larg kemi arritur,” tha Inzaghi për Sky Sport Italia.

“Ne ishim kundër Gianluigi Donnarumma, portieri më i mirë në Evropë për mendimin tim, dhe ekipi dha gjithçka që kishte. Është zhgënjyese, sepse pas një performance kaq të mirë, ju prisni një rezultat tjetër” vazhdo ai, përcjell GazetaBlic.

“Ne jemi të ri në Serie A, kështu që pranimi i golave ​​naivë si ky do të na ndihmojë të maturohemi. Ne nuk kemi mundësi t’i dhurojmë Milanit dy gola të tillë. Nuk mund të ankohem, Benevento luajti një ndeshje të jashtëzakonshme dhe duhet të jemi krenar për këtë”.

 

 

The post “Donnarumma është portieri më i mirë në Evropë” appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *