Muriqi tek Maqedonia e Veriut, Bardhi tek Kosova, dëshirat e “pa mundura” të Sejdinit e Ademit

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës dhe ai i Maqedonisë së Veriut, Agim Ademi, respektivisht Muhamet Sejdini ishin të ftuar në emisionin “Dueli Festiv” në “RTV Dukagjini”.

Të dy shefët e futbollit maqedonas dhe atij kosovar patën nga një pyetje interesante nga drejtuesit e emisionit, raporton “Zeri.info”.

Sejdini u pyet se cilin futbollist do të donte ta kishte te Maqedonia e Veriut dhe përgjigjja e tij ishte: “Vedat Muriqi”.

Ndërkaq, të njëjtën pyeti e pati edhe Ademi, i cili tha: “Enis Bardhin, sepse është nga Kosova”.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *