Huesca – Barcelona, formacionet zyrtare – Leo Messi rikthehet në fushë

Huesca – Barcelona, formacionet zyrtare – Leo Messi rikthehet në fushë

AC Milan e ka filluar jashtëzakonisht mirë vitin 2021.

Rossonerët kanë triumfuar me rezultat 0 me 2, shkruan GazetaBlic.

Ishte një ndeshje shumë e vështirë për djelmoshat e Piolit të cilët e luajtën pjesën më të madhe të ndeshjes me një lojtar më pak, pasi që Sandro Tonali u ndëshkua me karton të kuq në pjesën e parë.

Golat për Milanin i shënuan Kessie nga penalltia dhe Leao që realizoi një super gol në pjesën e dytë.

Janë publiakuar notat e lojtarëve atje ku Donnarumma është vlerësuar me notë 8.1 si më i miri i ndeshjes.

The post Benevento – Milan, notat e lojtarëve – Donnarumma futbollisti i ndeshjes appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *