Flick konfirmon mungesat tek bavarezët, ka disa fjalë edhe për Sane

Flick konfirmon mungesat tek bavarezët, ka disa fjalë edhe për Sane

Bayern Munchen do të ndeshet me skuadrën Mainz 05 në kuadër xhiros së 14-të të Bundesligës.

Trajneri i Bayern Munchen, Hans-Dieter Flick, duke folur për gazetarët në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Mainz 05, ka konfirmuar mungesat dhe pati disa fjalë edhe për futbollistin e ti të Bayern, Leroy Sane, i cili u zëvendësua herën e fundit nga loja dhe mediet nisën spekulimet mbi marrëdhënien e tyre.

Flick tha se Kingsley Koman dhe Marc Roca nuk do jenë të gatshëm për ndeshje.

Ai foli edhe për Leroy Sane, të cilin e porositi të angazhohet.

“Ai duhet të angazhohet. Ai është shumë kritik ndaj vetes për paraqitjen e tij. Ka një ose dy gjëra që kontakti i parë nuk ishte optimal. Ai ka një cilësi jashtëzakonisht të madhe me këmbën e majtë dhe është tejet i shpejtë. Ai ka nevojë për këtë kualitet në çdo lojë. Të gjithë ne jemi në mbështëtje të tij”, përfundoi Hansi Flick.

BURIMI I LAJMIT
2021-01-03 11:54:46
Bota Sot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *