Tronditet Tirana, të shtëna me armë në zonën e mbipopulluar

Tronditet Tirana, të shtëna me armë në zonën e mbipopulluar

Shteti i Izraelit ka kryer vaksinimin kundër koronavirusit në më shumë se një milion njerëz.

Ky është niveli më i lartë i arritur në botë deri më tani, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Izraeli mban një normë prej 11.55 dozave të vaksinimit për 100 njerëz, ndjekur nga Bahrain me 3.49 dhe Mbretëria e Bashkuar me 1.41.

Për dallim, Franca deri më 30 dhjetor ka vaksinuar në total vetëm 138 persona.

Kujtojmë se që nga fillimi i pandemisë, më shumë se 1.8 milionë njerëz kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19.

The post Izraeli kryeson garën me dhënien e vaksinave anti-COVID appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *