Tottenham triumfon ndaj Leeds, skuadra e Mourinhos i afrohet kreut

Tottenham triumfon ndaj Leeds, skuadra e Mourinhos i afrohet kreut

Anësori i Liverpool, Xherdan Shaqiri ka qenë i lidhur me një lëvizje në Newcastle United këtë muaj, por duket se The Red# nuk duan ta largojnë atë akoma, sipas Liverpool Echo.

Diogo Jota aktualisht është mënjanuar me një dëmtim dhe shitja e Shaqirit do të dobësonte sulmin e Liverpool.

Jurgen Klopp tashmë duhet të merret me një krizë dëmtimi në pjesën e pasme. Tre nga mbrojtësit e tij kryesorë janë aktualisht të mënjanuar dhe të tjerët si Virgil van Dijk dhe Joe Gomez do të qëndrojnë jashtë për disa muaj.

Xherdan Shaqiri nuk ka qenë një titullar kryesor për Liverpool që prej transferimit në klub nga Stoke City dhe do të jetë interesante të shihet nëse anësori zviceran është i etur për një largim nga Anfield.

29-vjeçari është një lojtar cilësor në ditën e tij dhe ai mund të provojë të jetë një nënshkrim i shkëlqyeshëm për shumicën e klubeve të mesit të tabelës, përcjell GazetaBlic.

Ai ka filluar vetëm një ndeshje në Ligë të Kampionëve për Liverpool këtë sezon, kurse ende nuk ka filluar ndeshje nga minuta e parë në Premier League për të Kuqtë.

Megjithatë, Liverpool ka vendosur ta mbajë atë së paku deri në qershor.

/GazetaBlic/

The post Liverpool vendos për të ardhmen e Xherdan Shaqirit appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *