Pochettino arrinë në PSG, pas pak orësh pritet zyrtarizimi

Mauricio Pochettino pritet që në orët e ardhshme të zyrtarizoi kalimin e tij te PSG.

Pas shkarkimit të Thomas Tuchel, PSG kanë gjetur menjëherë zëvendësimin e tij. E ai është pikërisht Pochettino.

Argjentinasi sa ishte pjesë e Tottenham, kishte zbuluar shumë lojtarë të rinj dhe madje ishin pretendent kryesor për fitimin e Premierligës.

Mirëpo, ai nuk arriti që ta bëjë një gjë të tillë dhe tani ka rastin që madje të luftoj edhe për fitimin e Ligës së Kampionëve.

Rikujtojmë që Pochettino së bashku me Tottenham ishin në finale të Ligës së Kampionëve para 2 viteve.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *