Nga Casillas te De Rossi; ja emrat e mëdhenj që u tërhoqën nga futbolli më 2020

Nga Casillas te De Rossi; ja emrat e mëdhenj që u tërhoqën nga futbolli më 2020

Viti 2020 ka qenë një vit për t’u harruar, sidomos në aspektin shëndetësor, ku Covid-19 gjunjëzoi botën, mori jetën e miliona njerëzve, ndërsa qindra-miliona të tjerë luftuan me infeksionin e rrezikshëm. Kushtëzimeve të shumta, madje edhe bllokimit, nuk i shpëtoi as futbolli.

Me daljen e vaksinës, shpresat janë që pandemia të vihet nën kontroll dhe brenda vitit 2021 të rikthehemi sadopak në normalitet. Do të jetë e vështirë, por shpresat nuk duhen humbur.

Ndërkohë, disa emra të njohur të futbollit vendosën “t’i varnin këpucët në gozhdë”.

Më poshtë, le të rishikojmë emrat e atyre lojtarëve që i thanë lamtumirë futbollit të luajtur.

Iker Casillas

Aritz Aduriz

Mario Gomez

Javier Mascherano

Vincent Kompany

Fernando Gago

Daniele De Rossi

Gabi

Pablo Zabaleta

Alexandr Hleb

Claudio Pizarro

Giampaolo Pazzini

Stephan Lichtsteiner

Alessandro Matri

BURIMI I LAJMIT
2021-01-02 05:35:37
Bota Sot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *