Limaj uron qytetarët për Vitin e Ri, veçaërisht familjet e dëhmorëve dhe veteranët e luftës

Limaj uron qytetarët për Vitin e Ri, veçaërisht familjet e dëhmorëve dhe veteranët e luftës

Reshjet e vazhdueshme të shiut, të cilat kanë filluar që nga mbrëmë, në disa rajone të Kosovës kanë shkaktuar vështirësi në qarkullim.

Si pasojë e reshjeve të shiut dhe rritjes së nivelit të ujit, ura në fshatin Lupç të Podujevës ka pësuar dëmtime, me ç’rast është apeluar nga qytetarët që t’i shfrytëzojnë rrugët alternative.

“Pas rritjes së nivelit të lumit nga reshjet e shiut në lagjen “Murturi”, në fshatin Lupç, ura ka pësuar ulje dhe si e tillë nuk ka siguri për qarkullim. Lusim qytetarët që të shfrytëzojnë rrugë alternative”, thuhet në njoftim.

Ndërkaq, siç ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, ndërsa vranësirat vende-vende parashihen të sjellin reshje shiu.

 

The post Shiu rrit nivelin e lumit, ura në fshatin Lupç të Podujevës pëson dëmtime appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *