Si ndodhi rrethimi i parë i familjes Jashari dhe si u përball Ademi me policinë serbe?

Si ndodhi rrethimi i parë i familjes Jashari dhe si u përball Ademi me policinë serbe?

Kryetari Bashkim Ramosaj tha shirat kanë shkaktuar vërshime në tërë komunën e Deçanit.“Kjo javë na sjelli shumë telashe, me mungesë të energjisë elektrike si pasojë e reshjeve dhe erërave të forta”, ka shkruar Ramosaj në Facebook.

Ai ka apeluar tek qytetarët për kujdes të shtuar.“…më lejoni të kërkoj nga ju të jeni aktiv të tejkalimin e kësaj situate”, u shpreh i pari i Deçanit.

Tutje, Ramosaj tha se është mirënjohës për ekipet e shumta që janë duke operuar në terren që kjo situatë të tejkalohet.

The post Ramosaj: Këtë vit e filluam me pandemi, e po e përmbyllim me vërshime appeared first on GazetaBlic.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *