E bujshme nga Spanja: Messi dhe Suarez bashkohen në një skuadër të re?

E bujshme nga Spanja: Messi dhe Suarez bashkohen në një skuadër të re?

Leo Messin dhe Luis Suarezin mund t’i shikojmë të luajnë përsëri për të njëjtën skuadër.

“Radio Catalunya” raporton se të dy futbollistët mund të bashkohen përsëri, por këtë herë larg Europës.

Thuhet se në verën e vitit 2022, të Mesi dhe Suarez mund të transferohet në MLS, te skuadra e Inter Miami, e cila në krye ka një emër të njohur si David Beckham.

Messi ka thënë shpesh se miqësia me Suarezin ka qenë shumë e afërt dhe është mërzitur shumë kur u largua nga Barcelona për të kaluar te rivalët e Atleticos.

Në këtë situatë, thuhet se argjentinasi ëndërron të luajë përsëri me sulmuesin uruguaian dhe kjo mund të realizohet te Inter Miami.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *