Lajmi i fundit: Shtyhet ndeshja Everton – Manchester City përshkak të Covid-19

Ndeshja mes Everton dhe Manchester City e planifikuar të luhet sot në mbrëmje është shtyrë.

Takimi në kushte normale do të luhej nga ora 21:00, por përshkak të rasteve të shumta pozitive me koronavirus tek “Citizens” është shtyrë për një datë tjetër.

Vendimi është zyrtarizuar edhe nga faqet zyrtare të skuadrave në twitter, si dhe nga çdo medie e madhe botërore.

Kjo është ndeshja e dytë e Premier Ligës që shtyhet përshkak të virusit.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *