Kthehen fitoret në Suharekë, Ylli fiton ndaj Vëllaznimit

Golden Eagle Ylli ka fituar duelin e sotëm kundër Vëllaznimit, raporton Gazeta Olle.

Dueli i luajtur në “Shani Nushi” i takoi mysafirëve fillim e mbarim, teksa rezultati final ishte: Vëllaznimi 72-93 Golden Eagle Ylli.

John, Bunjaku dhe Morant shënuan 51 pikë për suharekasit teksa u ndihmuan ndjeshëm nga banka e fuqishme që realizoi plotë 26 pikë dhe mund të themi se bëri diferencën përball rezervave gjakovarë që realizuan vetëm dy pikë.

MVP i takimit ishte Valon Bunjaku që pati indeks +27, teksa realizoi 17 pikë dhe 11 asistime./GazetaOlle/

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *