E papritur: Lampard mund të shkarkohet nëse Chelsea humb, ky është zëvendësuesi i tij

Sipas informacioneve të raportuara nga BILD, Thomas Tuchel është i interesuar për të zëvendësuar Frank Lampard si trajner i Chelsea, transmeton Gazeta Olle.

Është e pabesueshme se sa shpejtë gjërat ndryshojnë në futboll e sidomos në një skuadër me president gjaknxehtë si Chelsea e Abrahmoviç.

Pas tre humbjeve në katër ndeshjet e fundit, vazhdimi i punës së ish-mesfushorit të “bluve”, Lampard në stol është në dyshim të madh.

BILD është shumë e sigurt që bisedimet mes Tuchel dhe kryesisë së Chelseas egzistojnë.

Aventura e Lampard varet nga ndeshja e sotme kundër Aston Villas./GazetaOlle/

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *