Zbulohet formacioni më i mirë i vitit në Seria A bazuar në notat e lojtarëve, asnjë lojtarë i Interit

Zbulohet formacioni më i mirë i vitit në Seria A bazuar në notat e lojtarëve, asnjë lojtarë i Interit

Ka përfunduar sezoni vjeshtor në Seria A, derisa skuadrat zhvilluan ndeshje shumë të mira.

“SofaScore” ka publikuar formacionin e vitit 2020 duke u bazuar në paraqitjet e lojtarëve, që janë vlerësuar me nota bazuar në përformancat e tyre.

Nga 11-shja startuese, tre janë nga Juventusi, dy nga Milani dhe Atalanta dhe një lojtar nga klubet, si Lazio, Roma, Udinese dhe Cagliari.

Nota më e lartë i takoi superyllit portugez, Cristiano Ronaldo me 7.77, derisa pas tij sulmuesi i Milanit me 7.63.

Notat e plota dhe formacioni i vitit në Seria A:

ImageNdërkohë, kujtojmë se lideri momental në tabelë është Milani, ndjekur nga rivali lokal, Inter.

Source link
2020-12-28 15:25:44

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *