Një burrë vdes nga sulmi në zemër dy pasi mori vaksinën antiCovid

Një burrë vdes nga sulmi në zemër dy pasi mori vaksinën antiCovid

Një 75-vjeçar nga Beit She’an në Izrael vdiq nga një sulm në zemër rreth dy orë pasi u vaksinua kundër koronavirusit të ri të hënën në mëngjes, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

I ndjeri kishte disa sëmundje shoqëruese dhe edhe në të kaluarën kishte pësuar sulm në zemër.

“Ne ndajmë pikëllimin me familjen,” tha drejtori i përgjithshëm i Ministrisë së Shëndetësisë Chezy Levy, raporton Jerusalem Post.

Sipas Chezy Levy, hetimi për këtë rast ka nisur dhe se të dhënat e para nuk tregojnë ndonjë lidhje mes vdekjes së 75-vjeçarit dhe vaksinës.

Source link
2020-12-28 17:21:01

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *