Këto ndryshime duhet ti bëni patjetër në vitin 2021

Këto ndryshime duhet ti bëni patjetër në vitin 2021

Edhe pse ndryshimi mund të jetë i frikshëm, është e nevojshme për rritje. Është më e lehtë të qëndrosh në një punë që nuk po shkon askund ose një lidhje që kalon datën e skadimit të saj sesa të marrësh atë hap të parë në të panjohur.

Nëse jeni dikush që duhet të kërkoni shenja se është koha për të bërë ndërrime të mëdha në jetën tuaj, zodiaku mund t’ju ndihmojë atje. Sipas astrologëve, do të jetë një gjë që shtyn çdo shenjë për të bërë një ndryshim të madh të jetës.

Dashi – Ka një mungesë veprimi në jetën tënde

Dashi është iniciator. Me Marsin si sundimtar të tyre, ata janë “bërësit” dhe “luftëtarët” në mesin e zodiakut. Sipas Narayana Montufar, astrolog i moshuar në Astrology.com, gjithashtu ju pëlqen të të parët . “Nëse për çfarëdo arsye të ndjeheni të paaftë për të vepruar në qëllimet dhe ëndrrat tuaja, ju do të bëni ndryshimet e nevojshme për të djegur gjithçka që po ndodh në rrugën tuaj, në mënyrë që të mund të angazhoheni për detyrën në fjalë dhe të vazhdoni të shkelni rrugën e jetës tuaj,” Montufar thotë. Ju shqetësoheni lehtë. Nëse nuk jeni duke bërë diçka që ju shtyn përpara, do të merrni masa.

Demi – Jeni ndalur se ndjehuri mirë për veten tuaj

Demi sundohet nga Venusi, i cili është planeti i të gjitha gjërave të kënaqësisë dhe bukurisë. Meqenëse planeti juaj në pushtet është Venus, ju keni nevojë për disa gjëra në jetën tuaj që të ndjeheni të lumtur dhe të jenë produktivë. Sipas Montufar, ju do të dini që keni nevojë për një ndryshim nëse ndaloni së kujdeseni për veten tuaj. Nuk po fleni mirë dhe nuk po hani shëndetshëm. Kur filloni të vini re se nuk po ndjeheni mirë me veten si zakonisht, Montufar thotë, “çfarëdo ose kushdo që po ju pengon të kujdeseni për veten, duhet ta largoni nga jeta në mënyrë që të rivendosni balansin.”

Demi është gjithashtu një shenjë që vlerëson ndjenjën e tyre të sigurisë mbi gjithçka tjetër. Mund të duhet një kohë që ju të bëni ndonjë ndryshim serioz. Por pasi të keni ndarë mendjen, nuk ka asnjë ndalesë për ju.

Binjakët – Ju jeni të mërzitur

Nuk kërkon shumë që Binjakët të kenë nevojë për ndryshim.. “Kjo shenjë intelektuale e ajrit ka nevojë për stimulim të vazhdueshëm. Nëse ndjehen të mërzitur me punën e tyre (edhe nëse e pëlqejnë atë), ata do të fillojnë të kërkojnë një sfidë të re.” – thotë Montufar .E njëjta gjë vlen edhe për lidhjet. Nëse lidhja e tyre duket se po bëhet e mërzitshme, ata nuk e kanë problem ta përfundojnë atë. Sipas Montufar, Binjakët kanë nevojë për eksitim mendor që të ndjehen të gjallë. “Nëse nuk po e marrin atë, ata do të bëjnë ndryshimet e nevojshme për të përmbushur nevojat e tyre.”

Gaforrja – Ju nuk po përqendroni kohë të mjaftueshme në kujdesin për veten

Me kaq shumë fluks të vazhdueshëm, keni nevojë për një rutinë të qëndrueshme të vetë-kujdesit. “Gaforrja është shumë i ndjeshëm dhe intuitiv. Ata gjithashtu kujdesen shumë për njerëzit rreth tyre. Kur nuk merrni kohën për të medituar apo thjesht të jesh vetvetja, është e lehtë të lejosh që disponimi dhe sjellja e njerëzve të tjerë të ndikojnë thellësisht tek ti. Sapo një gaforre të kuptojë se ata po japin më shumë se që po marrin, ata ka të ngjarë të rivlerësojnë lidhjet e tyre dhe të shohin se kush është me të vërtetë i denjë për energjinë e tyre.

Luani – Nuk ka entuziazëm të mjaftueshëm në jetën tuaj

Luani, si shoku i tyre i Shenjës së Zjarrit Dashi, ka nevojë për ndryshime për t’i mbajtur gjërat interesante. “Disa shenja mund të kalojnë lehtësisht në modalitetin automatik dhe vetëm të lundrojnë gjatë jetës, por jo ju!” Montufar thotë. “Për të qenë të lumtur, ju duhet të jeni krijues dhe të ndjeheni plotësisht të gjallë. Të gjitha aspektet (dhe njerëzit) e ndryshëm të jetës suaj duhet të rreshtohen dhe t’ju mbështesin ndërsa ju drejtoni me pasion tufën tuaj drejt një të ardhme më të ndritshme.” Nëse filloni të ndjeheni se çdo ditë është saktësisht e njëjtë, do të kërkoni diçka për ta shkundur atë.

Virgjëresha: Një mungesë e rendit

Virgëreshat janë shenja të Tokës, kështu që ato kanë tendencë të jenë shumë të ndrojtura kur bëhet fjalë për ndryshimin. Ato mund të mos e duan atë, por ata e kuptojnë që duhet të ndodh. Sipas Montufar, Virgjëreshat janë perfeksionistët e fundit. “Të qenët perfeksionist i zodiakut vjen me një çmim,” thotë ajo. “Më shpesh sesa jo, ju duhet të pastroni mesazhet e njerëzve të tjerë. Ju duhet gjëra përreth jush në mënyrë që të jeni në gjendje të jeni aq produktivë sa mund të jeni.” Nëse keni një ambient kaotik në shtëpi ose zyrë, nuk do të mendoni dy herë përpara se të vendosni të largoheni. E njëjta gjë vlen edhe me një shokun apo partnerin e çrregullt.

Peshorja – Nuk ju intereson më si e prezantoni veten para botës

Peshoret njihen që janë pak të pavendosura. Ato marrin pake kohë për të peshuar të mirat e të këqijat për të bërë ndonjë ndryshim të madh, por ato janë gjithmonë të hapura për ta bërë. Sipas Montufar, ju do të dini që ju keni nevojë për një ndryshim nëse ndaloni të kujdeseni për mënyrën se si ju prezantoheni njerëzve të tjerë. “Mund të tingëllojë sipërfaqësore, por kur një shenjë e sunduar nga Venus si ju ndalet së veshuri mirë dhe të dukeni mirë, kjo do të thotë se diçka nuk është në rregull,” thotë ajo. “Përsosja dhe hijeshia juaj janë pjesë e kush jeni. Nëse diçka ose dikush po ju pengon të kanalizoni atë, do të duhet të bëni një ndryshim pa marrë parasysh sa punë kërkon”.

Akrepi – Ju mungon pasioni

Akrepat janë një shenjë shumë pasionante dhe intensive. Ata do të bëjnë ndryshime kur është e nevojshme, veçanërisht kur bëhet fjalë për lidhjet e tyre. Nëse nuk e mbani mend herën e fundit që keni kryer marrëdhënie seksuale me partnerin tuaj, Montufar thotë se kjo mund t’ju shtyjë të bëni disa ndryshime. “Uria dhe magnetizmi juaj seksual nuk janë vetëm të njohura, por legjendare, megjithatë, për ju, seksi ka të bëjë me lidhjen dhe raportin që vjen me të,” thotë ajo. “Shumë shenja mund të jetojnë pa seks – por ju nuk jeni një prej tyre.” Për shkak se ju jeni një shenjë fikse, ndryshimi nuk është i lehtë për ju. Por nëse ka mungesë pasioni, Montufar thotë, “është më mirë që ju të jeni vetëm sesa në shoqëri të keqe”.

Shigjetari – Ndiheni sikur të keni qenë duke vrapuar përreth, por nuk keni shkuar askund

“Kombinimi i elementit tuaj (Zjarri) dhe sundimtarit planetar (Jupiteri madhështor) ju jep një ton energji, por gjithashtu ju bën të ndryshoni mendimin tuaj mjaft shpesh,” thotë Montufar. Ju jeni gjithmonë në lëvizje dhe po kërkoni për aventurën tjetër të shkëlqyeshme. Ju dëshironi të bëni dhe t’i shihni të gjitha. “Por, siç përshkruan simboli juaj ikonik i kafshëve, ju duhet një objektiv që të jeni në gjendje t’i bëni gjërat”, thotë Montufar. Nëse vëreni që situata juaj e tanishme po ju pengon të arrini diçka, do të jetë koha të ngadalësoni dhe të mendoni për atë që dëshironi vërtet nga jeta juaj.

Bricjapi – Ju po ndiheni i painspiruar në punë

Bricjapët janë si shenjat e tyre të Tokës dhe nuk ju pëlqen të bëjnë ndryshim të mëdha menjëherë. Por ata do të, veçanërisht kur bëhet fjalë për karrierën dhe ambiciet e tyre. “Si simboli juaj i kafshëve, Bricjapi i detit, ju ndjeheni më së kur ngjiteni në majat më të larta dhe më të vështira për t’u arritur”, thotë Montufar. “Ju keni lindur për të arritur dhe kur mendja juaj thahet dhe zemra juaj ndjehet e zbrazët, kjo do të thotë se duhet të ndodhë një ndryshim i rëndësishëm në mënyrë që të vazhdoni të kërkoni (dhe lëvizni lartë!)

Ujori – Ndiheni të bllokuar

Ujori mund të jetë një shenjë Ajri, por ato janë gjithashtu një shenjë e fiksuar. Për shkak të kësaj, ata kanë tendencë të pëlqejnë të qëndrojnë në një vend pasi të ndjehen komod. Sidoqoftë, duhet të jetë vendimi i tyre për të qëndruar dhe vendimi i tyre vetëm. Ata ende duhet të ndiejnë një ndjenjë pavarësie në të gjitha fushat e jetës së tyre. “Nëse diçka ju shqetëson, ju do të bëni ndryshimet e nevojshme për të çliruar veten tuaj dhe një herë tjetër. Ju dëshironi të jeni në gjendje të vallëzoni në ritmin e daulleve tuaj – ashtu si ju pëlqen”.

Peshqit – Ju ndaluat së pasuri ëndrra të mëdha

Peshqit sundohen nga Jupiteri dhe Neptuni. Për shkak të kësaj, ju keni lindur për të ëndërruar ëndrra të mëdha. “Ju frymëzoni veten dhe të tjerët të largoheni nga një realitet i prekshëm dhe të dorëzoheni në një ekzistencë më magjike,” thotë Montufar. “Por nëse jeta ju ka larguar nga ai motivim thelbësor, ju duhet të bëni një ndryshim dhe të kërkoni një mjedis që pasqyron me të vërtetë qasjen tuaj.” Nëse realiteti po ju zvogëlon, ju mund të duhet të bëni një ndryshim në mënyrë që të riktheni disa frymëzime në jetën tuaj.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *