Ibrahimovic do të mungojë ndaj Beneventos dhe Juventusit

Ibrahimovic do të mungojë ndaj Beneventos dhe Juventusit

Përditësimet mbi kohën e rikuperimit të Zlatan Ibrahimovic po vijnë, raporton Sportmediaset.

Suedezi i cili u dëmtua në ndeshjen Napoli-Milan është akoma jashtë fushave, pasi u dëmtua sërish pak para duelit me Sassuolon.

Ibra sigurisht nuk do të jetë gati kundër Benevento dhe ka gjithashtu pak shanse për ta parë atë në fushë kundër Juventusit.

Numri 11 i Milanit u stërvit individualisht gjatë festës së Krishtlindjes – por Milani nuk dëshiron ta rrezikojë atë, andaj gjasat që ai të mungojë deri në mesin e muajit gusht janë të mëdha.

BURIMI I LAJMIT
2020-12-28 18:00:28
Bota Sot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *